Rozpočtově odpovědný pane Kalousku, Anonymous Vás zdraví a vzkazují Vám:

Zdá se nám, že se Vaše úsporná opatření dosti prodražila. Ironické, že?

Před 2 lety jste občanům ČR poslal nepravé složenky s tvrzením, že mají sloužit k jejich uvědomění o velikosti státního dluhu. Prohlašoval jste, že podniknete kroky ke snížení tempa zadlužování. V tomto případě jste dosáhl určitého mizivého úspěchu, ale za jakou cenu?

Bral jste ze špatných kapes, a stejně to příliš nepomohlo. Snížil jste platy policistům, hasičům, záchranářům a podobným lidem, kteří při výkonu svého povolání riskují život, ale platů politiků se tyto změny významně nedotkly.

A sdělení ze složenky stejně vyznělo naprázdno, měl byste odvahu ji poslat ted´, když se státní dluh v přepočtu na 1 osobu oproti roku 2010 zvýšil ze 121 000 na 153 000 korun?

Některé své kroky jste označil za dělání tupých škrtů a my se ptáme: kdy přijdou na řadu ty inteligentní? Vámi podporovaná opatření vedla k drastickému snížení životní úrovně důchodců, tedy osob, které se již nemohou bránit, a mnohdy se ocitají v bezvýchodné situaci. Odkázal jste je na pomoc jejich rodin, které však často se svými prostředky sotva vyžijí. Nemělo zvýšení DPH pomoci vyřešit celou situaci? Místo toho vláda, jejímž jste členem, využila finanční prostředky k jiným účelům. Návrhy, jejichž jste byl hlavním iniciátorem, zatím donutily nemalou část českých občanů a podnikatelů nakupovat v zahraničí. Stát kvůli tomu stále více tratí a Vaše návrhy hledají jen další "kapsy", z nichž můžete peníze ještě vytáhnout.

My jsme Anonymous.

Nemohli jsme nadále jen přihlížet Vašemu jednání, měl jste to očekávat.

Přemýšlejte o tom.